Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

Pieniądze z budżetu miasta dla Teatru Powszechnego i Radomskiej Orkiestry Kameralnej

wtorek, 30 czerwca 2020 09:31 / Autor: Weronika Chochoł
fot. S.Klochowicz
Weronika Chochoł

O ponad 350 tysięcy złotych zwiększą się tegoroczne wydatki na inwestycje w miejskich instytucjach kultury. Radni zaakceptowali zgłoszone przez prezydenta propozycje zmian w planie wydatków.

Do Teatru Powszechnego w Radomiu trafi w sumie ponad 200 tys. zł. 160 tysięcy przeznaczonych zostanie na przygotowanie remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej. - To jest pierwsza potrzeba w radomskim teatrze - mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński i dodaje: - Jeśli pieniędzy wystarczy, będzie można przeznaczyć je chociażby na remont łazienek - w całym budynku nie ma ani jednej łazienki przystosowanej dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami:

Dodatkowo Teatr Powszechny w Radomiu otrzyma też 42 tys. zł na zakup sprzętu nagłaśniającego i oświetleniowego. To wkład własny do projektu, który uzyskał prawie 130 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Natomiast do Radomskiej Orkiestry Kameralnej z budżetu miasta trafi 150 tysięcy złotych na zakup fortepianu. Orkiestra pozyskała na ten cel także 250 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Zapraszamy do nas: