Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

KULTURA

Wernisaż w Resursie. Malarstwo Agnieszki Sygut

wtorek, 14 lipca 2020 08:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Resursa Obywatelska zaprasza w piątek, 17 lipca na wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Sygut pt. "Letnie impresje". Otwarcie wystawy o godz. 18. 30.

Agnieszka Sygut urodziła się w 1972 roku w Starachowicach. Z wykształcenia jest instruktorem i nauczycielem plastyki. Realizuje się zawodowo w Domu Kultury w Iłży, gdzie prowadzi Pracownię Plastyczno - Ceramiczną oraz organizuje wystawy. Cyklicznie, od roku 2013 roku jest komisarzem Ogólnopolskich Letnich Plenerów Malarskich w Iłży. Uprawia malarstwo, rysunek i ceramikę artystyczną. Ma na swoim koncie cztery wystawy indywidualne oraz udział w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych. „Letnie impresje” to cykl obrazów ukazujących przyrodę w skali makro, to - jak twierdzi autorka kolejna, bardzo osobista próba podróży w głąb siebie. Tematy zaczerpnięte z natury stały się podstawą dla wszystkich jej malarskich realizacji - mówi o wystawie komisarz Elżbieta Raczkowska z Resursy.

Zgodnie z regulaminem opracowanym na czas epidemii, zamieszczonym na stronie internetowej Resursy, przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach Ośrodka, dezynfekowaniu dłoni oraz o zachowaniu wymaganego dystansu społecznego - mówi Maciej Zwierzyński z Resursy. Biorąc pod uwagę nasze powierzchnie ekspozycyjne, na wystawie możemy gościć jednocześnie jedynie 33 osoby - dodaje Maciej Zwierzyński. Przewidujemy wpuszczenie wszystkich chętnych, przy zachowaniu określonych wyżej środków ostrożności. Uprzejmie prosimy o stosowanie się do poleceń pracowników Resursy, którzy zadbają o Państwa bezpieczeństwo - apeluje Maciej Zwierzyński z Resursy.

Wystawę można będzie oglądać do 14 września br. Wstęp wolny!

Zapraszamy do nas: