Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

KULTURA

Nocna Zmiana Bluesa w Fosie - ostatnie miejsca!

czwartek, 16 lipca 2020 12:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Darek Dąbrowski
Elżbieta Warchoł

Podczas weekendu "Wielki błękit", w sobotę, 18 lipca, na finał odbędzie się koncert znakomitej formacji bluesowej - Nocna Zmiana Bluesa ze Sławkiem Wierzcholskim! Wstęp wolny, ale ze względów sanitarnego bezpieczeństwa obowiązują zapisy on-line. Uwaga! Zostało kilkanaście ostatnich wolnych miejsc.

FORMULARZ NA KONCERT:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSewNov0tlfyTL7CRB45IkzjDJ6B22czYTO769_wjm4CF49hgA/viewform

Początek koncertu 18 lipca o godz. 20 w "Fosie pełnej kultury" przy ul. Parkowej 1. Transmisja koncertu na fb Amfiteatru i w Telewizja DAMI od godz. 20.

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 38 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. W trakcie koncertu wszyscy muzycy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie błyskotliwych partii solowych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie.

Skład zespołu:

- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna

- Wiesław Kryszewski: gitara

- Witold Jąkalski: gitara slide

- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew

- Grzegorz Minicz : perkusja

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Miasta Radomia.

Zapraszamy do nas: