Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

KULTURA

Weekendowe propozycje Klubu Łaźnia

środa, 29 lipca 2020 12:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Klub Łaźnia
Elżbieta Warchoł

Wystawa i koncert.

Klub Łaźnia zaprasza w piątek, 31 lipca 2020 roku do Galerii przy ul. Traugutta 31/33 na wernisaż wystawy: Robert Szymani – Pejzaż. Wystawa malarstwa; kurator: prof. Małgorzata Strzelec. Otwarcie wystawy o godz. 18.

Robert Szymani urodzony w 1962 r. w Siedlcach. Od 1988 r. pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. W 2012 r. uzyskał tytuł doktora z zakresu sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne w Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej pod kierunkiem profesor Małgorzaty Strzelec. Współorganizuje przedsięwzięcia promujące działania artystyczne studentów Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach oraz zaproszonych artystów prezentując ich twórczość w Galerii Akademickiej UPH. Uczestniczy w projektach artystyczno - wystawowych Fundacji Artbarbakan oraz MCKiSZ w Warszawie. Współpracuje z WTZ Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi zajęcia plastyczne z osobami niepełnosprawnymi. Uczestnik, współorganizator oraz autor wystaw rysunku, grafiki i malarstwa w kraju i za granicą – m.in.: Rysunek, malarstwo Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (1996); Galeria Abakus Warszawa,  Mazowieckie klimaty – Dni Mazowsza w Warszawie, Wystawa: „Moje Mazowsze prac plastycznych artystów z woj. mazowieckiego: Łazienki Królewskie Stara Pomarańczarnia (2003); Malarstwo Galeria Stara Prochownia Warszawa (2008); Prezentacja w ramach publicznej obrony rozprawy doktorskiej cyklu malarskiego  Światło jako jeden ze środków ekspresji w moich pejzażach. Galeria LINCOLN Politechniki Radomskiej w Radomiu (2012); Pomiędzy wystawa malarstwa w Muzeum Okręgowym w Siedlcach (2016); Wystawa malarstwa R. Szymani Lipany Słowacja (2017).

Od autora: Pejzaż interesował mnie od zawsze, wpisany w sposób naturalny w otoczenie, w którym mieszkam. Krajobraz podlaski zaprasza w dzikie zakątki, tajemnicze tereny pełne niecodziennych widoków. Najciekawszymi i zarazem najbardziej przykuwającymi moją uwagę, były okolice, w których zaznaczyła się ludzka obecność. Interesowała mnie różnobarwność i materia pól; zwłaszcza przy zachodzącym słońcu, kiedy zaostrzał się modelunek światłocieniowy. Pejzaż dysponuje najmocniejszymi kontrastami barwnymi, czerwienie sąsiadujące z nasyconą zielenią, fiolety obok żółcieni, oranże z błękitami. Natura operuje kolorami w sposób niewymuszony i hojny, podsuwając tematy do malarskich inspiracji. Wyzwala doznania czystości i harmonii.(…)

2 sierpnia 2020 roku, w niedzielę będzie się można wybrać na koncert. W muszli koncertowej w Parku im. T. Kościuszki wystąpi Andrzej Kubacki: Muzyka to moje życie. Początek o godz. 17.

W cyklu Letni muszli szum… tym razem Łaźnia zaprasza na występ piosenkarza, śpiewaka klasycznego, aktora, kompozytora i autora tekstów, związanego ze środowiskiem toruńskim. Artysta zaprezentuje zróżnicowany, szeroki wachlarz utworów od arii operowych, przez standardy amerykańskie czy evergreeny muzyki rozrywkowej, a także własne kompozycje. Występ pełen emocji, doznań, wzruszeń i zabawy.

Tag:
Zapraszamy do nas: