Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Teatr

KULTURA W SIECI. Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie

środa, 05 sierpnia 2020 09:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na kolejną premierę archiwalnego spektaklu w internecie. Będzie to spektakl „Majakowski//Reaktywacja” w reż. Andrzeja Sadowskiego. Spektakl będzie można obejrzeć 9 sierpnia godz. 19.00, YouTube.

"Majakowski // Reaktywacja" to spektakl oparty o wybrane wydarzenia z życia tragicznie zmarłego rosyjskiego poety Włodzimierza Majakowskiego. Akcja rozgrywa się w czasach nam współczesnych, 80 lat po samobójczej śmierci poety. Grupa najbliższych przyjaciół postanawia spotkać się z Majakowskim raz jeszcze, aby jak niegdyś wspólnie uczcić dzień jego urodzin. Czy i tym razem wszystko będzie jak dawniej? Czy wykorzystają szansę tego ponownego spotkania? Co z dawną miłością? Co z nienawiścią i zazdrością? Tragikomiczne, absurdalne zdarzenia, momentami groteskowy wręcz język sztuki. I porcja niezłej rockowej muzyki napisanej do utworów poety. Premiera spektaklu zainaugurowała działanie czwartej sceny teatru, Sceny Kotłownia. Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić!

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą reżyser przedstawienia Andrzej Sadowski oraz dyrektor teatru Małgorzata Potocka. Po emisji spektaklu aktorzy Marek Braun i Adam Majewski opowiedzą o przygotowaniach do sztuki, o atmosferze podczas prób oraz zdradzą kilka ciekawostek dotyczących spektaklu. Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

Andrzej Sadowski - MAJAKOWSKI//REAKTYWACJA

Scenariusz, reżyseria i scenografia Andrzej Sadowski. Muzyka Małgorzata Tekiel

OBSADA: Marek Braun - Włodzimierz Majakowski, Karolina Winiarek - Lila Brik (gościnnie), Michał Górski - Osip Brik, Adam Majewski - Aleksander Rodczenko, Klaudia Kuchtyk - Weronika (Nora) Połońska.

Prapremiera 31.05.2013, Scena Kotłownia

 Teatr zaprasza również na kolejną emisję - 30 sierpnia o godz. 17.00 na kanale YouTube zobaczymy spektakl „Calineczka”.

 Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.