Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Teatr

Trwa festiwal Ulica Teatralna

czwartek, 06 sierpnia 2020 09:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Fb Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

To będzie uliczny spektakl dla całych rodzin!

W ramach festiwalu teatrów ulicach Ulica Teatralna w Radomiu, w najbliższy piątek, 7 sierpnia wystąpi Teatr Klinika Lalek. Teatr zaprezentuje wyjątkowy spektakl "Cyrk Tarabumba". Jest to lalkowe widowisko cyrkowe. W roli zwierząt zobaczymy olbrzymie lalki i marionetki. Czeka nas piękne, kolorowe przedstawienie, podczas którego zwierzęta opowiedzą nam wiele mądrych historii

Spektakl odbędzie się na placu Jagiellońskim. Początek o godz. 21, od godz. 20:00 można rezerwować miejsca. Liczba miejsc ograniczona.

Teatr Klinika Lalek powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. W 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy.Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów Europy, min. Finlandię, Hiszpanię, Rumunię, Niemcy, Austrię. W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą: ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów.