Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

Wystawy

Gniewoszów – kraina przydrożnych kapliczek

czwartek, 20 sierpnia 2020 13:56 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. krystianwin/Pixabay.com
Kamil Zapora

Przydrożne kapliczki i obiekty sakralne są nieodłącznym elementem krajobrazu polskiej wsi. Dowiedli tego uczestnicy konkursu fotograficznego, których prace zobaczymy już jutro w urzędzie gminy Gniewoszów.

Już jutro w sali konferencyjnej urzędu gminy Gniewoszów o godzinie 18 oficjalne otwarcie wernisażu "Obiekty sakralne i kapliczki przydrożne gminy Gniewoszów". Wystawa składa się ze zdjęć zrobionych przez uczestników konkursu fotograficznego organizowanego przez gminę. - W czasie wernisażu poznamy też laureatów konkursu- mówi Danuta Błażyńska z urzędu gminy Gniewoszów:

Podobne konkursy organizowane są od sześciu lat i mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców nie tylko na piękno miejsca, w którym żyją.

Natomiast nazwiska autorów zdjęć nie powinny być obce dla osób z Kozienic, które interesują się fotografią. Na wystawie odnajdziemy prace m.in.: Beaty Banaś, Stanisława Błażyńskiego, Marii Gajdy, Kacpra Kęski, Łukasza Mazura, Marcina Miturskiego, Arkadiusza Molendy, Anny Tyburcy-Masłowskiej, Jerzego Wojtkowskiego oraz Jolanty Zawadzkiej-Sztobryn.