Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

KULTURA

Ekologiczne warsztaty i quiz z nagrodami w KDK

środa, 02 września 2020 08:54 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. ejaugsburg/Pixabay.com
Kamil Zapora

Już w najbliższy piątek Kozienicki Dom Kultury zaprasza do wzięcia udziału w quizie on-line, w których można wygrać butelki filtrujące wodę. Natomiast w poniedziałek odbędą się ciekawe warsztaty dotyczące recyklingu.

„Sympatyczny quiz ekologiczny” rozpocznie się w piątek, 4 września, punktualnie o godz. 18.00. W „Kulturalnej grupie KDK” na Facebooku pojawi się test wiedzy składający się z 20 pytań. Uczestnicy będą wysłać odpowiedzi na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie wiadomości wpisując „Sympatyczny quiz ekologiczny”. Odpowiedzi powinny być przesłane w jednym e-mailu, wg wzoru: 1a, 2b, 3c…

Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 września, do godz. 21.00. Autorzy pierwszych pięciu bezbłędnych kompletów odpowiedzi (bądź osoby, które uzyskają najwyższe wyniki) otrzymają nagrody – butelki filtrujące wodę.

Z kolei już w poniedziałek, 7 września, w „Kulturalnej grupie KDK” odbędą się kolejne warsztaty on-line - „Recykling w domu. Drugie życie przedmiotów”. Poprowadzi je Joanna D. Wójcik, wiceprezes Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, prezes Fundacji Dzika Klinika - Centrum pomocy dla dzikich zwierząt.

– Tematyka tych zajęć wykraczać będzie poza standardową segregację śmieci. Prowadząca opowie widzom jak z opadów, rzeczy uważanych za zbędne, zrobić domowe ozdoby bądź przydatne przedmioty codziennego użytku – mówi Elwira Kozłowska, dyrektor KDK:

Warsztaty w formie transmisji na żywo rozpoczną się o godz. 17.00.

Obie inicjatywy organizowane są w ramach projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice, który realizowany jest przez Kozienicki Dom Kultury od lipca:

Partnerem projektu jest Enea Wytwarzanie.