Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Muzea

Możesz zrobić dziobaka! Warsztaty z zabawkarstwa w radomskim skansenie

piątek, 04 września 2020 12:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Muzeum Wsi Radomskiej
Weronika Chochoł

Jan Kopciał - specjalista w dziedzinie zabawkarstwa ludowego - będzie gościem niedzielnych rodzinnych warsztatów dla całych rodzin w Muzeum Wsi Radomskiej. Będzie można zobaczyć, jak powstawały ludowe zabawki, a także wykonać coś samodzielnie. 

W każdą niedzielę aż do końca września w muzeum odbywają się tematyczne warsztaty i spotkania z twórcami. Do tej pory można było zapoznać się z obróbką drewna, produkcją napojów i przetworów owocowych, tajnikami bartnictwa, zielarstwa, tkactwa i garncarstwa.

Teraz przyszła pora na zabawkarstwo. Wbrew pozorom będą to warsztaty nie tylko dla dzieci. Warsztaty poprowadzą Ilona Kostkiewicz z Działu Oświatowego w Muzeum Wsi Radomskiej oraz Jan Kopciał -  specjalista w dziedzinie zabawkarstwa ludowego.  Będzie można zobaczyć, jak powstają zabawki, a także pod okiem edukatora muzealnego samemu stworzyć ruchome zabawki - dziobaki. Dostępna będzie również wystawa dawnych zabawek, najmłodsi będą mieli również możliwość zabawy „muzealnymi” konikami na biegunach i nie tylko...

Do udziału w imprezie zaprasza Ilona Kostkiewicz:

- Myślę, że drewniana zabawka jest bardzo rzadko spotykany, ale bardzo cenny mini eksponat, który dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do domu - zachęca Ilona Jaroszek - dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej: 

Warsztaty w najbliższą niedzielę, 6 września w Muzeum Wsi Radomskiej. Początek o godz. 12.00. 

Zaplanowane na następne niedziele rodzinne warsztaty w Muzeum Wsi Radomskiej dotyczyć będą kolejno: plastyki obrzędowej, drewnianych sprzętów domowych i konserwowania żywności (kiszonki).