Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

KULTURA

Jak produkować mniej śmieci? Odpowiedź czeka w KDK

wtorek, 08 września 2020 14:05 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pexels/pixabay.com
Kamil Zapora

Idea „zero waste” będzie tematem wykładu on-line organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury. O tym, jak ograniczyć liczbę produkowanych odpadów, opowie blogerka Eliza Sobczuk w najbliższy piątek o 17:00 w Kulturalnej Grupie KDK na Facebooku.

Eliza Sobczuk jest autorką bloga Pokolenie Zero Waste. To tam, a także za pośrednictwem mediów społecznościowych, stara się promować proekologiczne postawy. Jak sama przyznaje, wierzy w metodę małych kroków i „zero waste bez fanatyzmu”.

Wykład on-line odbędzie się w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook „Kulturalna grupa KDK”.

Prelekcja rozpocznie się w piątek, 11 września, o godz. 17.00 i będzie dostępna dla widzów przez kilka dni. Warto być jednak punktualnie, by skorzystać z możliwości zadawania pytań „na żywo”. – To niepowtarzalna okazja do tego, aby dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych informacji z zakresu szeroko rozumianej ochrony przyrody – mówi dyrektor KDK Elwira Kozłowska:

Będzie to ostatni wykład w ramach projektu „Wirtualne życie, realne problemy środowiska” – razem dla ekologii w Gminie Kozienice, który Dom Kultury realizuje we współpracy z Eneą Wytwarzanie.