Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Teatr

40 lat pracy artystycznej Danuty Doleckiej

czwartek, 10 września 2020 15:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. teatr.radom.pl
Weronika Chochoł

„Niegłupia, niebrzydka, niebiedna” - Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na spektakl w ramach 40-lecia działalności artystycznej Danuty Doleckiej.

Radom szczepienia

Danuta Dolecka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Od 38 lat występuje na deskach radomskiego Teatru Powszechnego.

- To prawdziwa Ikona radomskiego Teatru. Grała u Zygmunta Wojdana, Mikołaja Grabowskiego, Jerzego Bończaka, Wojciecha Kępczyńskiego i Waldemara Zawodzińskiego. Kreacje aktorskie tworzyła też pod reżyserską opieką Adama Hanuszkiewicza, Wowo Bielickiego, Emiliana Kamińskiego, Zbigniewa Brzozy, Jana Bratkowskiego, Janusza Wiśniewskiego, Macieja Wojtyszki, Kingi Dębskiej, Krzysztofa Warlikowskiego i wielu innych. Tworzyła niezapomniane role w 130 spektaklach – nikt inny w historii naszego Teatru nie może pochwalić się takim dorobkiem - mówi Jarosław Rabenda - reżyser benefisu.

Z okazji jubileuszu Danuty Doleckiej teatr zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - „Niegłupia, niebrzydka, niebiedna”. Organizatorzy zapewniają wzruszenia i mnóstwo artystycznych wrażeń. Autorami scenariusza są Danuta Dolecka i Jarosław Rabenda. Reżyserem jest Jarosław Rabenda. O scenografię zadbała Bożena Kostrzewskam natomiast oprawę muzyczną zapewni Grzegorz Molenda.

- Minione 40 lat to czas nauki życia na własny rachunek, samodzielności, umiejętności bycia w grupie. Na przestrzeni tych lat poznałam wielu wspaniałych artystów, ludzi teatru i sztuki, od których mogłam się uczyć nie tylko zawodu (bo terminuje się cały czas, do końca życia).

Teatr to miejsce pracy, ale też drugi dom, to rodzina teatralna. Jak w każdej rodzinie czasem są gorsze, czasem lepsze dni, ale w trudnych chwilach, zarówno prywatnych i zawodowych, znajduję w niej oparcie, zrozumienie i akceptację. Te 40 lat to wiele wyzwań zawodowych, pamiętnych i mam nadzieję dobrych ról, tysiące spotkań z publicznością i dowodów sympatii, dzięki którym wiem, że to, co robię jest ważne, nie tylko dla mnie - zauważa Danuta Dolecka. 

Jubileusz 40-lecia działalności artystycznej Danuty Doleckiej na deskach radomskiego Teatru w piątek, sobotę i niedzielę (11.09, 12.09 i 13.09).