Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

KULTURA

Klub Dobrego Filmu zaprasza

poniedziałek, 14 września 2020 10:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

16 września w Klubie Dobrego Filmu będzie można zobaczyć film pt: Najgorsze wiersze świata.

W Klubie Dobrego Filmu w Resursie Obywatelskiej w Radomiu w środę, 16 września będzie można zobaczyć film pt: Najgorsze wiersze świata, reż. Gábor Reisz, Węgry 2019 (90 min.). Pokazy o godz. 12 i 18.

Życie 33-letniego Tamása w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zdesperowany mężczyzna postanawia zamienić Paryż na rodzinny Budapeszt. Powrót w dobrze znane mu rejony ma pomóc bohaterowi dojść do siebie i zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Swoistą terapią okazuje się dla Tamása podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa i dorastania. Wspomnienia to nie tylko poszukiwanie różnych odcieni miłości, ale i próba zrozumienia sytuacji, w której się aktualnie znalazł. Mężczyzna szybko się przekonuje, jak wielki wpływ w kształtowaniu osobowości, tożsamości ma nasza przeszłość. Dzięki temu zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane i czasami zupełnie niezrozumiałe bywają ludzkie relacje. Obrazując różne oblicza swojego bohatera, węgierski reżyser Gábor Reisz (jest tu też scenarzystą i odtwórcą głównej roli) tworzy uniwersalną opowieść o otaczającym nas świecie, w którym ludzie nie potrafią budować trwałych i głębokich relacji. Nie stroni przy tym od humoru, ironii czy absurdu idealnie utrzymując proporcje pomiędzy komedią a dramatem.    

Seanse w ramach Klubu Dobrego Filmu odbywają się w każdą środę o godz. 12.00 i 18.00 na Sali Widowiskowej Resursy Obywatelskiej. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami. W sprzedaży także karnety w cenie 40 zł uprawniające do obejrzenia pięciu dowolnie wybranych filmów.

Organizatorzy proszą o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w budynku Ośrodka.