Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Koncerty

Folk Attack po raz szósty

poniedziałek, 14 września 2020 10:51 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zakończyła się kolejna edycja Festiwalu Opoczno Folk Attack. Wydarzenie zorganizowało opoczyńskie muzeum.

Festiwal Opoczno Folk Attack to inicjatywa, którą opoczyńskie muzeum zorganizowało po raz szósty. Ma ona na celu przedstawienie lokalnych muzykantów w zestawieniu ze znanymi w kraju wykonawcami folkowymi. Jak wyjaśnia Adam Grabowski, dyrektor muzeum, w tym roku publiczność miała okazję posłuchać harmonisty ludowego Juliana Jarząba.

Julian Jarząb swoje zamiłowanie do muzyki ludowej zawdzięcza ojcu, który grał na skrzypcach. Sam również początkowo grał na tym instrumencie. Z czasem jednak Julian Jarząb zdecydował się na harmonię.

Sylwetkę i dorobek muzyczny opoczyńskiego harmonisty prezentował na scenie dr Jan Łuczkowski. Julian Jarząb wystąpił przed licznie zgromadzoną na dziedzińcu zamkowym publicznością razem z kapelą Opoczniaka. Po nich na scenie zaprezentowały się folkowe zespoły spoza Opoczyńskiego: Karolina Cicha i Spółka oraz Krzikopa, wyjaśnia dyrektor muzeum Adam Grabowski.

Festiwal Opoczno Folk Attack przeprowadzony został dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wydarzeniu patronowało Radio Plus Radom.