Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

KULTURA

KULTURA W SIECI. Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie

piątek, 18 września 2020 08:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

W OSIEM DNI DOOKOŁA ŚWIATA. Scenariusz i reżyseria Andrzej Sadowski. Niedziela 20 września godz. 19.00, YouTube.

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na kolejną premierę archiwalnego spektaklu w internecie. Tym razem będzie to spektakl „W osiem dni dokoła świata” w reż. Andrzeja Sadowskiego. Pewnego dnia Józef Garbaty, mający niebywałą skłonność do zasypiania w każdej możliwej sytuacji, wyrusza w długą i pełną niespodzianek podróż, która wiedzie go do odkrycia mrocznej tajemnicy z lat jego młodości... „W osiem dni dookoła świata" to oniryczna, metaforyczna opowieść o drodze prowadzącej w głąb własnego wnętrza, to także spektakl o zagubieniu w otaczającej nas rzeczywistości, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co jest jedynie wytworem wyobraźni.

Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić! - mówi Jolanta Korłub- Ogonkowska z radomskiego Teatru.

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą Andrzej Sadowski oraz Radosław Osypiuk. Po emisji spektaklu, tradycyjnie już, odbędzie się spotkanie on-line z aktorami naszego teatru oraz reżyserem sztuki! Będziemy rozmawiać o pracy nad spektaklem, o różnych wpadkach i ciekawostkach zza kulis  Zachęcamy do zadawania pytań naszym aktorom! - dodaje Jolanta Korłub- Ogonkowska.

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

Spektakl: 20 września godz. 19.00, YouTube, spotkanie z aktorami 20 września ok. godz. 20.40

W OSIEM DNI DOOKOŁA ŚWIATA: Reżyseria, scenografia, kostiumy: Andrzej Sadowski, Muzyka: Małgorzata Tekiel, Światła: Tomasz Świątkowski. Korepetycje muzyczne: Monika Świostek. OBSADA: Danuta Dolecka - Matka Józefa, Która Nie Jest Jego Matką, Żona Rzeźnika Z 42-Giej, Kobieta Cień, Kobieta Siedząca Stale W Kącie Z Telewizorem Na Głowie

Maria Gudejko - Żona Józefa Garbatego, Zakonnica 2, Śpiąca Królewna, Dziewczynka Ukrywająca Się Pośród Gruzów Własnego Domu

Katarzyna Dorosińska - Pielęgniarka, Która Pragnie Być Żoną Józefa, Prostytutka, Śpiewaczka Chora Na Raka

Agnieszka Grębosz - Dziewczyna, o której mówią że jest Aniołem, Kobieta pachnąca miętą, Zakonnica 1, Dziewczyna z okna

Radosław Osypiuk / Adam Majewski, Józef Garbaty

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.