Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

KULTURA

Konkurs fotograficzny „Poszukaj rytmu przeszłości”

piątek, 18 września 2020 13:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/jackmac34
Elżbieta Warchoł

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ogłasza konkurs „POSZUKAJ RYTMU PRZESZŁOŚCI” na fotografie z prywatnych archiwów utrwalające obraz obrzędów i tradycyjnych zabaw tanecznych. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich – obecnych i dawnych mieszkańców powiatów: szydłowieckiego, radomskiego i przysuskiego.

Cele konkursu: utrwalanie i przywracanie pamięci o lokalnych tradycjach muzycznych i obrzędowych, południowych powiatów dzisiejszego województwa mazowieckiego, uwiecznionych na dawnych fotografiach, pochodzących z okresu nie późniejszego niż lata 80. XX wieku, tj. do czasu dużych przemian zachodzących na polu muzyki tradycyjnej, zachęcenie mieszkańców powiatu szydłowieckiego, radomskiego i przysuskiego do poszukiwań wizualnych śladów dawnej tradycji muzycznej, dokumentującej dziedzictwo kulturowe własnego mikroregionu, uzupełnianie muzealnego zbioru dokumentacji fotograficznej utrwalającej obraz obrzędów, tradycyjnych zabaw muzycznych, a także zmian kulturowych (w zwyczajach i instrumentarium) zachodzących w XX wieku oraz uwrażliwienie na dawne formy dokumentowania kultury tradycyjnej.

Zgłoszenia do 16 października 2020 roku!

Wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania udziela Organizator: Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, ul. Kąpielowa 8, 26-500 Szydłowiec, tel. 48 617 17 89

e-mail: oraz ”