Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

KULTURA

Temat ekologii dowolną techniką malarską lub graficzną

wtorek, 22 września 2020 18:33 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Do 2 października można nadsyłać prace w otwartym konkursie plastycznym dla młodzieży, którego tematem jest idea Europejskiego Zielonego Ładu. Wykorzystując dowolną technikę malarską lub graficzną, uczestnicy mają za zadanie przedstawić w najciekawszy sposób ideę dążenia do neutralności klimatycznej współczesnej Europy.

Przedmiotem Konkursu jest realizacja dowolną techniką malarską lub graficzną prac plastycznych ilustrujących ideę Europejskiego Zielonego Ładu. Założeniem Konkursu jest wyłonienie najciekawszych prac plastycznych, które w komunikatywny i oryginalny sposób przedstawią zagadnienia związane z dążeniem do neutralności klimatycznej współczesnej Europy, wdrażane w ramach koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu. W konkursie mogą uczestniczyć osoby w wieku 15-21 lat.

Najważniejszym celem konkursu jest inspirowanie działań i postaw na rzecz powstrzymania zmian klimatu i degradacji środowiska w Unii Europejskiej. – Malarstwo i grafika zawsze były wyrazistymi środkami artystycznego komentarza do rzeczywistości. Chcemy aby nasz konkurs, w którym twórcami są młodzi artyści, stał się głośnym krzykiem w sprawie zagrożeń związanych z klimatem i przyszłością Ziemi – mówi Aleksander Kuberski – dyrektor Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie, współorganizator konkursu.

Prace konkursowe wraz z wydrukowanymi i podpisanymi formularzami zgłoszeniowymi można nadsyłać do 2 października do Państwowego Liceum Plastycznego im. Erica Mendelsohna w Olsztynie. 

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znaleźć można tutaj