Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

KULTURA

Słoneczne rytmy u Gombrowicza. Koncert we Wsoli

środa, 23 września 2020 15:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Tomasz Brajter
Elżbieta Warchoł

Emilia Witkiewicz, znana jako EMiliYAH oraz jeden z najlepszych zespołów reggae’owych w Wielkiej Brytanii, MightyZ All Stars zagrają w niedzielę, 27 września w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski, który zagra kilka utworów ze wspólnej płyty z Emiliah i MightyZ All Stars.

Na początku jesieni Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na słoneczne jamajskie rytmy, okraszone jazzem i bluesem. Na plenerowej scenie wystąpi EMiliYAH & The MightyZ All Stars – w koncercie pod tytułem „JEDNA MIŁOŚĆ”.

EMiliYAH, znana również jako Emilia Witkiewicz to wszechstronna wokalistka. Na swoim koncie ma występy z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. Karolakiem, Jagodzińskim czy Bogackim. W wykonywanym przez siebie reggae łączy wiele brzmień. Jak mówi, „muzyka nie ma koloru , czasu ani gatunku – po prostu jest i płynie”. Rodzinne pokrewieństwa i koligacje sprawiają jednocześnie, że jej występ w muzeum literackim nabiera dodatkowych smaczków, Emilia Witkiewicz jest bowiem stryjeczną prawnuczką Witkacego. Artystka wystąpi z jednym z najlepszych zespołów reggae'owych w Wielkiej Brytanii. Członkowie All Stars występowali lub współpracowali z takimi legendami jak m.in. Lee Scratch Perry, Dredzone, Susan Cadogan, Janet Kay, Luciano, Aswad. Z EMiliYAH nagrali dwa mini albumy: Power i Easy oraz singiel Army. Zespół ma na koncie udział w wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii. Gościnnie wystąpi Włodek Kinior Kiniorski, który zagra kilka utworów ze wspólnej płyty z Emiliah i MightyZ All Stars- "IMAGINATION"

Koncert odbędzie się we Wsoli, w niedzielę, 27 września. Początek o godzinie 17.00 (scena plenerowa). Wstęp wolny.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie o godzinie 16.00 z przystanku przy ulicy Chrobrego/Czysta (kierunek Michałów). Powrót do Radomia po spektaklu około godziny 19.00. Ze względów sanitarnych w autobusie może być zajęta tylko połowa miejsc.

Muzeum prosi osoby, które wybierają się na koncert o wydrukowanie, przeczytanie i podpisanie specjalnego oświadczenia (do pobrania na stronie muzeum). Podpisany dokument można zabrać ze sobą i przekazać pracownikom przy wejściu na teren placówki.

Zespół gra w składzie: EMILIA 'EMILIYAH' WITKIEWICZ – wokal. Gościnnie Włodzimierz Kinior Kiniorski – saksofon, STUART 'MIGHTYZ' INGLIS - gitara basowa, BRI COTTER - gitara, J SEALY - perkusja, cajon, JAMES 'THE JAZZ PRIEST' RICHARDSON - klawisze, CLINTON 'ROCK' JONES – gitara. (info: Muzeum we Wsoli)).