Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dobieszyn
Dziś jest: Wtorek, 21 września 2021

KULTURA

W Kozienicach o kobietach niezwykłych

środa, 07 października 2020 13:22 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Kobiety i ich rola w rozwój świata - to temat przewodni inicjatywy, którą realizuje społeczność I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach w ramach projektu Kozienickiego Domu Kultury „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”. Inauguracji wydarzenia w poniedziałek, 12 października, towarzyszyć będzie interesujący wykład.

Inicjatywa „Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno?” to jedno z przedsięwzięć, które otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu inicjatyw lokalnych, który Kozienicki Dom Kultury ogłosił w czerwcu 2020 roku.

– Członkowie Grupy nieformalnej z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach chcą swoimi działaniami podkreślić udział kobiet w rozwoju świata, ich rolę w kształtowaniu rzeczywistości, wybitne osiągnięcia. Jednocześnie przypomną mieszkańcom sylwetki najwybitniejszych kobiet w dziejach – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Program ruszy w najbliższy poniedziałek o godz. 11.00. W sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach będzie można wysłuchać wykładu dr Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek z I LO zatytułowanego „Znane – nieznane Polki”.

W programie wydarzenia znalazły się również prezentacje teatralne w wykonaniu młodzieży z I LO – oczywiście poświęcone kobietom.

Spotkanie będzie też okazją do ogłoszenia specjalnego plebiscytu. – Organizatorzy chcą uruchomić specjalne głosowanie internetowe, w którym wybierzemy dziesięć kobiet, które zmieniły świat. Pań, które zajmują wyjątkowe miejsce w historii. Głosowanie ruszy w dniu inauguracji – zapowiada dyrektor placówki.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Inauguracja inicjatywy odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy „Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno?” autorstwa Grupy nieformalnej z I LO w Kozienicach. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.