Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Koncerty

Zaduszki z poezją śpiewaną w KDK

wtorek, 20 października 2020 19:01 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

„Wiersze (pod)różne” to tytuł koncertu poezji śpiewanej, który odbędzie się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka z okazji „Zaduszek”. W piątek, 30 października, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego wystąpi Kuba Blokesz.

Artysta pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. – Kuba Blokesz jest laureatem licznych festiwali piosenki, a w swoim dorobku artystycznym może pochwalić się współpracą z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

W Kozienicach artysta zaprezentuje recital piosenki poetyckiej zatytułowany „Wiersze (pod)różne”. – „Wiersze (pod)różne” to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy - zapowiada Elwira Kozłowska:

Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą wydawane w kasach Kozienickiego Domu Kultury zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach, ul. Warszawska 29:

– w dniach 25-27 października (niedziela-wtorek) dla mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca”;

– od dnia 28 października (środa), od godz. 13.00 - do 2 sztuk dla jednej osoby - przez pozostałych chętnych (o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana).

Liczba miejsc ograniczona. Koncert odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego, m.in. uczestnicy wydarzenia zobowiązani będą do zakrywania nosa i ust.