Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Może do teatru?

środa, 21 października 2020 07:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiiu zaprasza na spektakle. Już wkrótce będzie można zobaczyć spektakle: Mój boski rozwód oraz Bea.

 Geraldine Aron - Mój boski rozwód. Reżyseria Zbigniew Rybka

Czy życie po rozstaniu może mieć barwy i pełnię? Jak walczyć z samotnością i nieuchronnym wpływem praw grawitacji na pewne części ciała?

Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w przezabawnej komedii o życiu po rozwodzie. Dowiecie się z niej całej prawdy o damsko-męskich relacjach,

o przyjaźni i zazdrości, o miłości i seksie, o przemijaniu i radości życia. O tęsknotach i lękach, które - od wieków przypisywane kobietom –

może wcale nie są wyłącznie kobiece?...

 

(…) Na widowni często rozlega się śmiech. Oczywiście dzięki twórcom spektaklu. Izabela Brejtkop w roli Angeli jest świetna:

bywa wzruszająca, zabawna, sarkastyczna. I w dodatku ileż w tej kobiecie seksapilu! Przy czym udanie wciela się w kilka postaci.

Trwający prawie sto minut spektakl ma dobre tempo i ani przez moment nie nuży. Czegóż chcieć więcej? Polecam

Krystyna Kasińska „Miesięcznik Prowincjonalny”

 Spektakle: 23, 24 i 25 października 2020 godz.19.00

 Można także wybrać się na sztukę pt: Bea - Micka Gordona. Przekład Kamila Jansen. Reżyseria Andrzej Bubień. Scenografia Anita Bojarska. Muzyka Piotr Salaber.

Bea jest żywiołową, pełną humoru, śliczną i mądrą dziewczyną. To piękna młoda kobieta, przy której każdy czuje się dobrze.Bea cierpi na nieuleczalną, wyniszczającą chorobę. Dziewczyną opiekuje się matka i jedyny przyjaciel, Ray.Kiedy któregoś dnia Bea przekazuje matce prośbę, jakiej żaden rodzic nie chciałby usłyszeć od swojego dziecka, najbliżsi jej ludzie są zmuszeni zmierzyć się z granicami własnego współczucia.„Bea" to przedstawienie, wobec którego nie da się przejść obojętnie.Szokujące. Wzruszające. Zabawne. Emocjonalne. Złożone. Subtelne. Prawdziwe. Jak jego bohaterka... Koniecznie do obejrzenia!

Spektakle: 29, 30 i 31 października 2020 godz.18.00

(info: Teatr Powszechny w Radomiu)