Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

KULTURA

Chór Akademicki zaprasza

środa, 21 października 2020 18:49 / Autor: Wojciech Sałek
foto WeronikaChochoł/Radio PLUS Radom
Wojciech Sałek

Od ponad 20 lat śpiewają w nim przede wszystkim studenci, ale do współpracy zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować śpiewu chóralnego. Radomski Chór Akademicki zaprasza na przesłuchania.

W czwartek 22 października już ostatnia szansa, aby przyjść i spróbować swoich sił i możliwości. Chórzyści zapraszają na swoją próbę o godzinie 18.00 do sali na Wydziale Sztuki przy ul. Malczewskiego 22.

A dlaczego warto śpiewać w Chórze Akademickim, o to Wojtek Sałek zapytał chórzystki, które były gośćmi programu #PopoludniePlus:

Chór Akademicki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu powstał w 1999 roku. Członkowie chóru to studenci Uniwersytetu, ale także innych radomskich uczelni. Chór ma w repertuarze utwory religijne i świeckie od średniowiecza do współczesności. Jest laureatem wielu konkursów chóralnych od 2001 roku a w ciągu 20 lat działalności radomski Chór Akademicki wystąpił z koncertami przeszło 200 razy w wielu miastach w kraju i za granicą.

W ramach współpracy z Fundacją imienia Mikołaja z Radomia chór dawał koncerty na Letnim Festiwalu Muzycznym w Kalwarii Zebrzydowskiej i na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom - Orońsko. Na zaproszenie Fundacji Ars Antiqua Radomiensis chór wystąpował na Festiwalu Muzyki Dawnej w Radomiu. Tak było również w tym roku, gdy chór zaśpiewał w kościele św. Jana koncert "W hołdzie Janowi Pawłowi Wielkiemu". W roku 2011 Chór nagrał specjalny program dla TVP Historia. Od lat chór uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych naszego miasta. Dyrygentem chóru jest Agnieszka Kobierska.