Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Zagłosuj na: Muzealny mini ogród botaniczny

środa, 28 października 2020 18:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Możemy mieć w Radomiu - mały Mediolan! Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wśród 107 propozycji jest Muzealny mini ogród botaniczny, który może powstać w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Inspiracją dla projektu muzealnego mini ogrodu botanicznego był Orto Botanico di Brera w Mediolanie. To gród botaniczny uznawany za jeden z najstarszych w Europie, utworzony z inicjatywy cesarzowej Marii Teresy. Projekt: Muzealny mini ogród botaniczny, na który można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza znajduje się w kategorii podregionalnej. Jest to projekt nr 312. Muzealnicy z radomskiego Muzeum im. J. Malczewskiego chcą ożywić i udostępnić turystom dziedziniec jako centrum wydarzeń kulturalnych i zieloną przestrzeń edukacyjno-rekreacyjną. Projekt pozwoli na m.in. dobudowanie ażurowych schodów do tarasu, instalację ławek i mebli miejskich w stylu vintage, podświetlenie wewnętrznych murów i montaż mieniącej się kolorami ściany wodnej. Kupione mają być między innymi: karmniki i budki lęgowe z kamerami, posadzone miododajne kwiaty.

Głosowanie trwa na: www.bom.mazovia.pl/glosowanie kategoria podregionalna, projekt nr 312 Mini ogród botaniczny w Muzeum im. J. Malczewskiego.

Głosowanie potrwa do 16 listopada!