Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

KULTURA

Uczniowie I LO w Kozienicach burzą stereotypy o kobietach

wtorek, 03 listopada 2020 09:28 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dobiega końca inicjatywa I LO w Kozienicach poświęcona roli kobiet w kształtowaniu się świata. Przed nami trzecie i ostatnie spotkanie z tego cyklu, a gościem specjalnym będzie kobieta niezwykła.

Na dwóch poprzednich spotkaniach mogliśmy zobaczyć prezentacje teatralne młodzieży szkolnej oraz wysłuchać wykładów autorek całego przedsięwzięcia: dr Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek i Joanny Piwońskiej. Na pewno warto przyjść na ostatnie spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 5 listopada, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Początek o godz. 11.00.

- Gościem spotkania będzie pani Krystyna Kornaś, członek Zarządu Bombardier Transportation (...). Koncern Bombardier to kanadyjska firma, która działa na całym świecie, również w Polsce, na rynku transportu publicznego – tłumaczy Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Spotkanie będzie okazją do rozmowy m.in. na temat stereotypów dotyczących pracy kobiet w specjalistycznych firmach inżynierskich.

W trakcie finałowego spotkania poznamy też wyniki plebiscytu „Wybieramy dziesięć kobiet najbardziej zasłużonych dla świata kultury i nauki”.

- (…) Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy dwie listy, po dwadzieścia kobiet każda, z nominacjami w plebiscycie. Każdy mógł wskazać maksymalnie cztery panie, po dwie z każdej kategorii – wyjaśnia dyrektor Elwira Kozłowska:

Ogłoszenie wyników plebiscytu będzie połączone z wręczeniem nagród dla osób w nim głosujących oraz z otwarciem wystawy poświęconej bohaterkom głosowania.

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Wydarzenie jest częścią inicjatywy „Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno ?”, autorstwa Grupy nieformalnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.