Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

KULTURA

Dzieje się w Muzeum Wsi Radomskiej

wtorek, 10 listopada 2020 09:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Postępuje remont Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze, Muzeum Wsi Radomskiej ma nowe ogrodzenie od strony ul. Szydłowieckiej, prowadzone są jesienne nasadzenie drzew. Przygotowywane jest wydanie albumu o św. Janie Pawle II. Dużo dzieje się w Muzeum Wsi Radomskiej.

Trwa remont Muzeum Oskara Kolberga w Przysusze. Niestety panująca pandemia opóźnia dostawy i przesuwa o kilka miesięcy zakończenie prac. Prawdopodobnie prace budowlane zakończą się dopiero w marcu 2021 roku - informuje dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek. Gotowe jest za to nowe ogrodzenie skansenu od strony ulicy Szydłowieckiej. W przyszłości będzie tam udostępnione wejście dla turystów. W Muzeum Wsi Radomskiej prowadzone są teraz jesienne, uzupełniające nasadzenia drzew. To pierwszy etap nasadzeń - mówi dyr Ilona Jaroszek. Na zakończenie roku planowane jest duże wydarzenie wydawnicze! Muzeum Wsi Radomskiej kończy prace nad publikacją albumu pod redakcją Marcina Stańczuka poświęconego św. Janowi Pawłowi II. Więcej o wydarzeniach w Muzeum Wsi Radomskiej w rozmowie z dyrektor Iloną Jaroszek:   

Ze względu na panującą pandemię Muzeum Wsi Radomskiej od 7 listopada jest nieczynne. Można wybrać się jedynie na wirtualny spacer online!