Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

KULTURA

Sylwestrowa premiera w Teatrze Powszechnym

poniedziałek, 23 listopada 2020 21:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

W Teatrze Powszechnym w Radomiu trwają próby do sztuki pt: Pomoc domowa, której premiera zaplanowana jest na 31 grudnia. Pomoc domowa to farsa mistrza gatunku Marca Camolettiego, która od wielu lat podbija sceny teatrów na całym świecie. Dynamiczna akcja, błyskotliwe i pełne humoru dialogi i miłosny galimatias to przepis na udany wieczór. Znudzone monotonnym życiem małżeństwo, para kochanków oraz urzekająca i pełna energii pomoc domowa, która robi wszystko, żeby uratować każdą sytuację. Do tego tajemniczo znikający alkohol… Jak zakończą się perypetie bohaterów?

Na spektakle będzie się można wybrać 29 i 30 grudnia, g. 18:00. Spektakle przedpremierowe: 31 grudnia, g. 18:00 i 21.30 PREMIERA SYLWESTROWA

Spektakl reżyseruje Krzysztof Dracz. W tytułowej roli zobaczymy dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu Małgorzatę Potocką. W spektaklu wystąpią również Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Mateusz Kocięcki i Jarosław Rabenda.

Prapremiera spektaklu według tłumaczenia Bartosza Wierzbięty odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Tłumaczenie: Bartosz Wierzbięta. Adaptacja: Krystyna Janda. Reżyseria: Krzysztof Dracz. Scenografia: Michał Dracz. Kostiumy: Tomasz Ossoliński. ( za:Teatr Powszechny w Radomiu)