Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Koncerty

Internetowe "Wspomnienie o Mieczysławie Foggu"

piątek, 11 grudnia 2020 19:02 / Autor: Weronika Chochoł
fot. commons.wikimedia.org/Stanmar
Weronika Chochoł

Prywatne zdjęcia artysty, rodzinne opowieści i wspólne śpiewanie utworów z repertuaru Mieczysława Fogga. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na spotkanie on-line „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”.

Spotkanie poprowadzi Michał Fogg – Prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, a prywatnie prawnuk artysty.

"W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jakim był człowiekiem, prywatnie i zawodowo? Jak wyglądała jego kariera i czy wszystkie legendy dotyczące Mieczysława Fogga są zgodne z prawdą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeć będzie można ze źródła, bez domysłów i przypuszczeń. Legenda Mieczysława Fogga w zderzeniu z rzeczywistością, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera, do których wspólnego śpiewania zapraszamy.

„Foggorama”, „Leć Piosenko”, „Poletko Pana Fogga”, „Z piosenką przez świat” czy „Fogg and Rock” to tylko niektóre tytuły jakże licznych programów estradowych Mieczysława Fogga, który na przestrzeni sześciu dekad dał szesnaście tysięcy koncertów w Polsce i w ponad trzydziestu innych krajach. Teraz pora by w trzydzieści lat po śmierci powrócił we wspomnieniu na Mazowsze." - zachęcają organizatorzy. 

Spotkanie on-line „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”, odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia o godz. 15.00 za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook, w oficjalnej grupie Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława KlimczukaKulturalna grupa KDK oraz na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. KDKimBK”. Link do spektaklu będzie dostępny tylko do 31 grudnia. 

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Retro im. Mieczysława Fogga, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Spotkanie odbędzie się w ramach konkursu na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.