Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

KULTURA

Opowieści Bangladeszu. Nowa wystawa w Resursie

wtorek, 15 grudnia 2020 16:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza w piątek, 18 grudnia na otwarcie wirtualnej wystawy malarstwa i rysunku Talhy Bin Shamsa zatytułowanej "Opowieści Bangladeszu". Wernisaż o godz. 18.

Autor urodził się w 1986 r. w Saidpur, mieście leżącym w północnym Bangladeszu. Ukończył Uniwersytet Sztuk Pięknych w Dhace, gdzie studiował malarstwo i grafikę. Od roku przebywa w Polsce i tu kontynuuje studia podyplomowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę, projektuje także odzież. Swoją twórczość prezentował na kilku wystawach sztuki tak w rodzimym Bangladeszu, jak i w Polsce.Talha Bin Shams przedstawi swoje prace w różnorodnych tematycznie i technicznie cyklach, od artystycznego zapisu otaczającej go rzeczywistości, po formy tradycyjne, związane z wielokulturową historią swojej ojczyzny.Zobaczymy prace inspirowane bogatym, oryginalnym w formie i kolorystyce folklorem, który podobnie jak muzyka, taniec czy rzemiosło artystyczne czerpie z bogatej przeszłości i tradycji, utkanej z wielowiekowego przenikania się islamu, hinduizmu, buddyzmu oraz chrześcijaństwa.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wystawę będzie można zobaczyć jedynie w formie wirtualnej na facebookowym profilu Resursy Obywatelskiej oraz na kanale YouTube.