Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

KULTURA

Guzowianki zapraszają do wspólnego kolędowania. W tym roku online

wtorek, 22 grudnia 2020 17:59 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Guzowianki
Weronika Chochoł

Do wspólnego kolędowania na ludowo zaprasza zespół "Guzowianki". Koncert odbędzie się w Boże Narodzenie na Facebooku oraz kanale Guzowianek w serwisie YouTube. 

Jak mówi Rafał Sadowski - organizator koncertu, pomysł zorganizowania koncertu był nie tylko spontaniczny, ale również dość odważny. - Ze względu na pandemię, od wielu tygodni zespół nie miał prób. Muzycy musieli spotykać się w grupach i ćwiczyć utwory. 

Zespół przygotuje nie tylko znane kolędy ale również autorskie pastorałki. "Guzowianki" wystąpią w okrojonym składzie, ale jak zapewniają, dadzą z siebie wszystko.

Koncert odbędzie się 25 grudnia o godzinie 16.00 i transmitowany będzie w serwisie Youtube oraz na fanpage'u "Guzowianek". Wydarzenie poprowadzi Artur Molęda. - Dzięki uprzejmości ks. Andrzeja Tuszyńskiego - proboszcza parafii św. Wacława w Radomiu, koncert będzie transmitowany własnie z tego zabytkowego kościoła - dodaje Rafał Sadowski. 

Link z planowana transmisją wygenerowany będzie w wigilię, a znaleźć go będzie można w mediach społecznościowych. 

Honorowy patronat nad koncertem objęli: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz prezydent Radomia Radosław Witkowski. Medialnie koncertowi patronuje Radio Plus Radom. 

Całości rozmowy z Rafałem Sadowskim wysłuchać można tutaj: