Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

Ruszyły zapisy na XVIII Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka

wtorek, 02 marca 2021 10:11 / Autor: Kamil Zapora
for. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Do końca marca można zgłosić swój udział do XVIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury, w ramach XVIII Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka.

Konkurs odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia, a przesłuchania finałowe zostaną poprzedzone kwalifikacjami wstępnymi, których termin ustalono na 30 maja.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie solistów (wraz z ew. chórkami), duety oraz małe zespoły wokalne – do 6 osób. Wykonawcy muszą mieć ukończone 15 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia za pomocą interaktywnego formularza zgłoszeniowego. Ten będzie dostępny na stronie Kozienickiego Domu Kultury w dniach 1-31 marca. Należy także wpłacić zabezpieczenie udziału w konkursie w wysokości 100 zł.

Uczestnicy muszą przygotować po dwa utwory, wybrane z list piosenek, opublikowanych w zakładce konkursu, na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury. W trakcie przesłuchań obowiązkowo będą prezentowali utwór z listy nr 1, a na wyraźne życzenie jury – również z listy nr 2 – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Na zdobywcę Grand Prix czeka nagroda finansowa w wysokości 6 tys. zł. I miejsce premiowane jest kwotą 3,5 tys. zł, II – 2,5 tys. zł, a III – 1,5 tys. zł. Z kolei za wyróżnienie można otrzymać 1,2 tys. zł.

Konkurs piosenki oraz festiwal odbywają się w Kozienicach od 2002 roku i nieprzerwanie noszą imię Bogusława Klimczuka – pochodzącego z Kozienic kompozytora, który jest twórcą m.in. takich przebojów jak: „Rudy Rydz”, „Czarny Alibaba” czy „Cóż wiemy o miłości”