Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

KULTURA

Niegłupia, niebrzydka, niebiedna. Zaprasza Danuta Dolecka!

wtorek, 02 marca 2021 10:45 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza! Niegłupia, niebrzydka, niebiedna. Na scenie jedyna i niepowtarzalna Danuta Dolecka!

Danuta Dolecka po ukończeniu wrocławskiej PWST i dwóch sezonach w Tarnowie, 38 lat temu wybrała Radom.  I tak już zostało. Zawsze pierwsza na próbach, zawsze pierwsza z opanowanym tekstem, zawsze punktualna, sumienna i perfekcyjnie przygotowana. Uwielbiana przez kolegów, empatyczna i życzliwa, serdeczna i oddana.To prawdziwa Ikona radomskiego Teatru. Tworzyła pod okiem uznanych reżyserów niezapomniane role w  130 spektaklach – nikt inny w historii naszego Teatru nie może pochwalić się takim dorobkiem. Bawi do łez w monologach satyrycznych i piosenkach kabaretowych. Wzrusza do łez w tekstach ze sztuk dramatycznych i piosenkach aktorskich. Tak, czy owak – chusteczki będą potrzebne. Zachwyca dojrzałością i smakiem we fragmentach kreacji aktorskich z Gombrowicza czy Wyrypajewa. Zapiera dech interpretacją autoironicznych tekstów Klubu Kobiet Zaciskających Zęby. A wszystko w czarodziejskiej scenografii Bożeny Kostrzewskiej i z muzyką na żywo.

Scenariusz: Danuta Dolecka, Jarosław Rabenda. Reżyseria: Jarosław Rabenda. Scenografia: Bożena Kostrzewska. Opracowanie muzyczne i akompaniament: Grzegorz Molenda. Występują: Danuta Dolecka, Grzegorz Molenda. Czas trwania spektaklu: 1 godzina i 15 minut.

Niezapomniane wieczory z Danutą Dolecką! 6 i 7 marca 2021 roku, godz.18.00.

Bilety na spektakle można kupić w kasie i online na stronie teatru