Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

KULTURA

Pochwal się wielkanocnymi rękodziełami w Kozienickim Domu Kultury

wtorek, 02 marca 2021 15:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

To będzie ciekawe spotkanie dla wszystkich miłośników sztuki i rękodzieła. Już we wtorek, 9 marca, Kozienicki Dom Kultury zaprasza na „Otwarte spotkanie wielkanocne z weną artystyczną”. Początek wydarzenia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00.

Spotkanie adresowane jest do osób, które tworzą artystycznie i chcą się podzielić swoimi wielkanocnymi własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Porozmawiać o nich i o swojej twórczości oraz wymienić się swoimi doświadczeniami – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Bieńkowska – dyplomowany instruktor ds. plastyki KDK. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, a szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 48 611 07 50 wew. 126 lub adresem e-mail: .

Ze względów epidemiologicznych, Kozienicki Dom Kultury odwołał zaplanowaną na marzec prezentację rękodzieła artystycznego Grupy Twórczej „Vena”, która miała się odbyć przy okazji tradycyjnych warsztatów „Pisanka w CKA”.

Warsztaty „Pisanka w CKA” adresowane są do uczniów starszych klas szkół podstawowych, a ci pozostają na nauce zdalnej i nie mamy możliwości zorganizowania stacjonarnych zajęć. Zdecydowaliśmy zatem, że w tym roku „Pisanka w CKA” odbędzie się w wersji on-line, w „Kulturalnej grupie KDK”. Tym samym musieliśmy odwołać prezentację rękodzieła. Okazją do rozmów o sztuce i prezentacji własnych prac będzie natomiast spotkanie zaplanowane właśnie na 9 marca. Gorąco zapraszam – dodaje Elwira Kozłowska:

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że odbędzie się ono przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny.