Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Koncerty

Premiera nowej płyty Lady Pank w Radomiu

środa, 10 marca 2021 11:41 / Autor: Wojciech Sałek
foto: organizator koncertu
Wojciech Sałek

Po prawie dwuletniej przerwie LADY PANK wraca do Radomia, aby zagrać koncert z największymi przebojami oraz nowymi utworami z płyty "LP40". Koncert odbędzie się w piątek 12 marca o 20.00 na scenie Radomskiej Orkiestry Kameralnej w sali koncertowej przy ul. Żeromskiego 53.

W programie koncertów nie zabraknie największych hitów zespołu, jak również nowości, czyli piosenek z płyty "LP40", która swoją premierę będzie miała w dniu radomskiego koncertu. Na miejscu będzie otwarty oficjalny sklep zespołu, w którym można zaopatrzyć się m.in. w nową płytę z autografami zespołu.

Dziennikarz muzyczny, Robert Filipowski w swojej recenzji w magazynie „Teraz Rock” tak napisał o nowym albumie Lady Pank:  "LP40 to dwanaście piosenek, z których niemal każda mogłaby startować w wyścigu o pierwsze miejsce w notowaniach. Dwanaście utworów mozaikowo różnorodnych, trzyminutowych mikrosymfonii, w których każde wykorzystane brzmienie lśni, każdy dźwięk jest na swoim miejscu, każde słowo trafia w sedno, a każda melodia – prosto w mózg."

Lady Pank został założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. To jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i ma na swoim koncie mnóstwo przebojów, znanych z Radia Plus Radom, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam, gdzie ty”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk” (z nieco zmienioną pisownią), a pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.