Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Teatr

Kozienicki dom Kultury zaprasza dzieci na poranek teatralny

środa, 10 marca 2021 12:31 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

„Koziołek Matołek wyrusza w świat” – to tytuł pierwszego po przerwie pandemicznej spektaklu, który dla najmłodszych przygotował Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Przedstawienie, w ramach cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”, zaplanowano na niedzielę, 21 marca. Początek tradycyjnie o godz. 12.00.

 Spektakl zaprezentują aktorzy z Teatru „Tak” ze Skomielnej Czarnej i jak zawsze będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do nauki.

Scenariusz przedstawienia jest inspirowany klasycznym tekstem „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego, ale tym razem podróż Koziołka Matołka do Pacanowa jest nieco inna. Ulubieniec dzieci przemierza różne kraje, gdzie wszyscy mówią po angielsku i on też chce rozwinąć swoje umiejętności językowe, a dzieci mu przy tym pomagają – mówi o spektaklu dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Wstęp na spektakl jest nieodpłatny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki, do pobrania:

w dniach od 6 marca (od godz. 13.00) do 11 marca, przez mieszkańców Gminy Kozienice posiadających „Kozienicką Kartę Mieszkańca”;

od 12 marca, od godz. 13.00 (do 3 sztuk dla jednej osoby), przez pozostałych mieszkańców gminy – do wyczerpania limitu miejsc.

Zaproszenia będą wydawane w kasach Kozienickiego Domu Kultury.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Kozienickiego Domu Kultury www.dkkozienice.pl.