Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

KULTURA

Te wydarzenia w Kozienicach nie odbędą się z powodu lockdownu

piątek, 12 marca 2021 11:20 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od poniedziałku, 15 marca, Centrum Kulutralno-Artystyczne będzie zamknięte dla mieszkańców. To efekt najnowszych obostrzeń sanitarnych, wprowadzonych przez rząd. Taki stan utrzyma się co najmniej do 28 marca. W efekcie Kozienicki Dom Kultury musi odwołać wszystkie wydarzenia i zajęcia stacjonarne zaplanowane na ten czas.

Decyzja o ponownym wprowadzeniu obostrzeń dla województwa mazowieckiego została ogłoszona w czwartek, 11 marca. Najnowsze rozporządzenie przywraca na dwa tygodnie obostrzenia, jakie obowiązywały w trakcie „jesienno-zimowego” lockdownu, w tym zamknięcie kultury.

- W obecnych warunkach musimy odwołać wszystkie zapowiedziane na ten czas wydarzenia, w tym koncert zespołu Sztywny Pal Azji, obchody Światowego Dnia Poezji czy spektakl z cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”. Nieczynne będzie również Kino KDK. Ponadto musimy zrezygnować z dopiero co przywróconych zajęć dla seniorów: nauki pływania, aqua areobicu, nordic walking czy zapowiedzianego na 25 marca pleneru fotograficznego. Od poniedziałku drzwi Centrum Kulturalno-Artystycznego będą zamknięte dla odwiedzających – wylicza dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Warto przypomnieć, że mimo częściowego odmrożenia kultury w ostatnich tygodniach, Kozienicki Dom Kultury nie zrezygnował z organizacji zajęć on-line. Te, tradycyjnie już, prowadzone są za pośrednictwem dwóch grup na portalu Facebook. W grupie „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” publikowane są wykłady i fakultety dla seniorów, a w „Kulturalnej grupie KDK” znajdziemy ofertę kierowaną do wszystkich mieszkańców gminy Kozienice.