Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

Spotkanie z Martą Lipińską. Elektrownia zaprasza - online

poniedziałek, 29 marca 2021 08:03 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wieczór z gwiazdą. Tym razem gościem będzie Marta Lipińska, polska aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna.

Rozmowę z gwiazdą poprowadzi Włodzimierz Izban, założyciel i pierwszy dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Spotkanie dostępne wyłącznie online, premiera w sobotę, 3 kwietnia o godzinie 18.00 na kanale YOU TUBE:https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ

oraz profilu FB: : https://www.facebook.com/mcswe24

 Marta Lipińska ur. 14 maja 1940 roku w Borysławiu koło Lwowa. Widzom znana jest przede wszystkim z roli Emilii w filmie „Nad Niemnem” czy Heleny w „Salcie” Tadeusza Konwickiego. Dla słuchaczy radia to Eliza z popularnego słuchowiska „Kocham pana, panie Sułku”. Od ponad 50 lat związana jest ze sceną Teatru Współczesnego w Warszawie. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie. W 1962 została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Debiutowała rolą Iriny w spektaklu „Trzy siostry” Czechowa w reżyserii Erwina Axera. Wśród późniejszych najważniejszych scenicznych kreacji Marty Lipińskiej znalazły się role w m.in. „Dwóch teatrach” Jerzego Szaniawskiego, „Mistrzu i Małgorzacie” Michała Bułhakowa czy komedii „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Znana jest również z popularnych seriali: „Ranczo” i „Miodowe lata”. W 2005 roku odebrała nagrodę Teatru Polskiego Radia – Wielki Splendor, przyznawaną za wybitne kreacje aktorskie w słuchowiskach i wkład na rzecz rozwoju radia artystycznego w Polsce.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.