Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

Jak Kozienicki Dom Kultury radzi sobie z lockdownem?

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 09:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

Lockdown po raz kolejny został przedłużony, w związku z czym ośrodki kultury pozostają zamknięte dla odwiedzających co najmniej do 18 kwietnia. Tymczasem liczbę filmów z zajęć on-line przygotowanych przez Kozienicki Dom Kultury można liczyć już w setkach.

Początki wirtualnej oferty sięgają pierwszego lockdownu. Wówczas to, w okresie od marca do czerwca, instruktorzy KDK przygotowali dla mieszkańców około 300 filmów. Z ofertą tą Kozienicki Dom Kultury powrócił w lutym 2021 roku.

- Pracując nad wirtualną ofertą kulturalną, szukaliśmy różnych rozwiązań. Zaczęliśmy od zajęć i publikacji tematycznych, a jesienią postawiliśmy na integrację poprzez rodzinne konkursy. Kiedy tzw. zamrożenie kultury się przedłużało, mieszkańcy wnioskowali o organizację kolejnych zajęć. Te wznowiliśmy w lutym i nieprzerwanie realizujemy do dziś – mów Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Od samego początku zajęcia realizowane są na portalu Facebook, w dwóch dedykowanych grupach. W grupie „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury” publikowane są wykłady i fakultety dla seniorów, a w „Kulturalnej grupie KDK” znajdziemy ofertę kierowaną do wszystkich mieszkańców Gminy Kozienice. Część materiałów, takich jak cykle „Kozienickie Wędrówki” czy „KDK-owe gry planszowe” można znaleźć również na kanale YouTube KDK.

- Zachęcam do obserwowania naszej wirtualnej oferty. Nasi instruktorzy starają się, by proponowane warsztaty były jak najbardziej różnorodne i by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nowości, np. zajęcia dziennikarskie czy filmowe, kolejne warsztaty plastyczne i taneczne – wylicza Elwira Kozłowska:

Wszystkie zajęcia są cały czas dostępne dla widzów. Dla wygody użytkowników zostały one pogrupowane tematycznie poprzez system popularnych tematów Facebooka. Dzięki temu bez problemu można wyszukać interesujący nas materiał. Ofertę zajęć uzupełniają tzw. wirtualne wydarzenia, jak chociażby promocja antologii „#13” czy 5. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”.