Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

Bookujemy Radom! Biblioteka zaprasza do udziału w grze miejskiej

poniedziałek, 12 kwietnia 2021 11:11 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MBP w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w grze miejskiej – Bookujemy Radom! Gra miejska rozpocznie Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Znajdź mnie w bibliotece”. W naszej grze książki będzie jednak można odnaleźć w całym mieście - zapowiada Marta Trojanowska z MBP w Radomiu.

W dniach 8-9 maja (sobota-niedziela) czekać będzie na radomian łącznie 40 książek, ukrytych w przestrzeni miejskiej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę radomianie będą mogli zdobyć jedną z dwudziestu nowości wydawniczych. Jak do nich trafić? Trzeba rozwiązać krótką zagadkę wskazującą lokalizację ukrytej książki. Zagadki zostaną opublikowane w mediach społecznościowych naszej biblioteki (Facebook i Instagram) w sobotę i niedzielę, punktualnie o godz. 12:00 - zapowiada Marta Trojanowska.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalezione książki oczywiście należą do radomian. Mamy jednak warunek – prosimy o umieszczenie zdjęcia odnalezionej książki w wydarzeniu Bookujemy Radom! Dzięki temu, będziemy mogli poinformować pozostałych uczestników gry o aktualnie dostępnych tytułach, które wciąż można odnaleźć w przestrzeni miejskiej - wyjaśnia zasady Marta Trojanowska.

Niebawem opublikujemy listę konkretnych tytułów, które będzie można odnaleźć zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, planujemy przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach w mediach społecznościowych akcję poszukiwania książek i oznaczą ją hasztagiem #BookujemyRadom- dodaje Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.