Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

Rozpoczął się nabór filmów do konkursów Kameralnego Lata

czwartek, 15 kwietnia 2021 13:05 / Autor: Magdalena Król
Fot. Filmforum
Magdalena Król

Rusza nabór filmów do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK, które zostaną zaprezentowane podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato.

Rokrocznie festiwal Kameralne Lato stawia na ambitne, krótkometrażowe polskie kino, w których twórcy chcą włączyć się swoim filmem w dyskusję o problemach współczesnego świata.

Do Konkursu Głównego twórcy mogą zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie więcej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2020 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi filmowcy, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz artyści tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

W jury oceniającym filmy w tegorocznej edycji zasiądą wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w konkursie jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik - Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w wysokości 10.000 złotych.

Z kolei do Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park należy zgłaszać filmy nieoczywiste, niepodlegające schematom gatunkowym i odbiorczym, pełne formalnych i wizualnych eksperymentów. Każdy może zgłosić swój film, który nie trwa dłużej niż 15 minut.

Filmy do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park można zgłaszać do 17 maja 2021 roku.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych w serwisie internetowym festiwalu: www.kameralnelato.pl.

Głównym organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Filmowych jest Stowarzyszenie Filmforum. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Radom.