Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

KULTURA

W świecie muzyki nowej

piątek, 16 kwietnia 2021 11:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Kolejny już raz w tym sezonie Radomska Orkiestra Kameralna zmuszona jest przenieść działalność do sieci. Serdecznie zapraszamy już w najbliższą sobotę, 17 kwietnia o godzinie 18:00 w niezwykłą podróż do Świata muzyki nowej. Na scenie oprócz muzyków ROK wystąpią wyjątkowi muzycy z Neo Electric Quartet. Koncert na żywo będzie transmitowany bezpłatnie na naszym kanale na YouTube - zapowiada Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK.

W świecie muzyki nowej Transmisja koncertu na żywo na kanale YouTube 17.04.2021r. o godz. 18:00

Wykonawcy:Neo Electric Quartet w składzie:Karolina Piątkowska – Nowicka – 1 skrzypce,Paweł Kapica – 2 skrzypce,Michał Markiewicz – altówka,Krzysztof Pawłowski – wiolonczela,Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie:Koncert na elektryczny kwartet smyczkowy i orkiestrę kameralną Aleksandra Kościowaoraz autorskie elektroniczne kompozycje NeoQuartet

Radomska Orkiestra Kameralna gra mimo przedłużenia obostrzeń sanitarnych. ROK kolejny już raz w tym sezonie zaprasza na transmisję koncertu na żywo na swoim kanale na YouTube. Już 17 kwietnia 2021r. o godz. 18:00 koncert pt. „W świecie muzyki nowej” z udziałem wyjątkowych gości – Neo Electric Quartet.

Wiosna to czas nowych postanowień czy budzącego się nowego życia. W takich optymistycznych okolicznościach Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza do świata muzyki nowej. Neo Electric Quartet to unikatowy projekt trójmiejskiego kwartetu smyczkowego NeoQuartet. Czwórka znakomitych instrumentalistów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej eksploruje nieodkryty świat brzmień elektrycznego kwartetu smyczkowego z użyciem najnowszych zdobyczy technologicznych.Zsyntetyzowane brzmienie klasycznego instrumentalnego składu poddane obróbce komputerowej, użycie multiefektów i looperów daje niezwykłe możliwości twórcze. Jedyną granicą jest wyobraźnia artystów. NeoQuartet (Gdańsk) to kwartet smyczkowy złożony z absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Tworzą go: Karolina Piątkowska – Nowicka (1 skrzypce), Paweł Kapica (2 skrzypce), Michał Markiewicz (altówka), Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

W pierwszej części koncertu NeoQuartet zaprezentuje program złożony z autorskich elektronicznych kompozycji grupy, które znalazły się na płycie Neo Electric Quartet wydanej na początku 2021 roku. Druga część koncertu to wspólne wykonanie przez trójmiejski kwartet oraz Radomską Orkiestrę Kameralną „Koncertu na elektryczny kwartet smyczkowy i orkiestrę kameralną”. Utwór dedykowany jest muzykom NeoQuartet i napisany jest przez jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów Aleksandra Kościowa. Jest to pierwsza w historii muzyki kompozycja napisana na taki skład.

Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów i nie tylko do spędzenia sobotniego wieczoru przy muzyce niezwykle wyjątkowej oraz do odkrywania nowego, nieznanego dotąd oblicza muzyki - zaprasza Natalia Dąbrówka, dyrektor ROK.

.