Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

Elektrownia online dla dzieci

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 16:45 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Marcin Kucewicz
Elżbieta Warchoł

Coś dla młodszych, coś dla starszych. Elektrownia w Radomiu zaprasza online!

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na stronę: www.mcswelektrownia.pl

W zakładce EDUKACJA, znajdują się do pobrania materiały edukacyjne dla dzieci, 14 kart pracy (np. noc w muzeum, zaprojektuj swoją wystawę, teatrzyk, sztuka optyczna).

W zakładce EDUKACJA/publikacje online, do pobrania trzy zeszyty plastyczne: numer 1 – Paweł Nowak, zeszycik numer 2 – Sławomir Marzec oraz najnowszy – Ryszard Waśko.

W zakładce EDUKACJA/filmy edukacyjne do obejrzenia zajęcia artystyczne z Gosią, dostępnych jest 5 odcinków.

Bohaterem każdego odcinka artystycznych zajęć, jest jeden artysta, którego dzieło znajduje się w zbiorach Elektrowni. Na jego przykładzie proponujemy działania twórcze, które można przeprowadzić wykorzystując ogólnodostępne materiały - mówi Kinga Maszczyńska z Elektrowni. Odcinek 1 – Maria Jarema, Odcinek 2 – Ingo Glass, Odcinek 3 – Jerzy Nowosielski, Odcinek 4 – Edward Dwurnik, Odcinek 5 – Wojciech Fangor.

Drugi cykl pt. „Sztuczki, sztuki TV”, jest również  przeznaczony dla najmłodszych widzów. Kiedy możemy mówić o początkach sztuki współczesnej? Na czym polegała zmiana w sztuce? Od których artystów wszystko się zaczęło? – odpowiedzi na te pytania znalazły się w premierowym odcinku, a dostępnych jest już 6 odcinków cyklu - mówi Kinga Maszczyńska. Nasze zajęcia udowodniają, że sztuka współczesna nie jest czymś nieprzystępnym, nudnym i niezrozumiałym, tylko trzeba się z nią oswoić. Obydwa cykle prowadzi Małgorzata Jagielska, pracownik działu edukacji MCSW Elektrownia.

Wydarzenia w Elektrowni także w mediach społecznościowych:

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mcswe24