Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

Premiera na zakończenie

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 20:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: YouTube Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Premiera spektaklu pt: Duszy szeptane tajemnice w wykonaniu młodzieżowego Teatru Poszukiwań, który działa w Resursie Obywatelskiej zakończyła 13 Spotkania z Kulturą Żydowską Śład w Radomiu.

Spektakl pt: Duszy szeptane tajemnice powstał według autorskiego scenariusza Katarzyny Sasal, opartego o teksty Janusza Korczaka („Sam na sam z Bogiem”, „Bezwstydnie krótkie”) i Horacego Safrina („Przy szabasowych świecach”). Młodzi aktorzy przestawili cały dramatyzm i rozdarcie wewnętrzne człowieka w obliczu bólu, wojny, śmierci, życiowych dramatów. To obraz młodej kobiety, która, zostaje zabrana wraz z innymi do obozu zagłady. Obraz harcerza złapanego podczas łapanki w mieście. Obraz sanitariuszki zabranej z ulicy, która chodziła pomagać rannym. Obraz panny młodej, którą zabrano z ceremonii ślubu czy obraz żołnierza, który w obliczu śmierci, buntuje się przeciwko wszechogarniającemu złu. Oto fragmant spektaklu:

Premiera spektaklu zakończyła trwające od 16 kwietnia w Radomiu 13 Spotkania z Kulturą Żydowską Ślad, które organizuje Resursa Obywatelska w Radomiu.