Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

Zaczęło się w Radomiu. Konkurs dla młodzieży

czwartek, 22 kwietnia 2021 13:51 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu organizuje konkurs skierowany do młodzieży radomskich szkół średnich. Każdy może być bohaterem, ale jeżeli jeszcze nie jest to z pewnością znajdzie go w swojej rodzinie lub wśród znajomych.

Chcielibyśmy, aby uczniowie znaleźli w swoim otoczeniu Bohatera Czerwca 76' i przeprowadzili z nim wywiad na temat ówczesnych wydarzeń oraz ustosunkowali się do obecnych czasów i postarali się ocenić jakie wartości mają znaczenie dla obecnych czasów i ich życia - mówi Oliwia Lucedarska - Vigario z Teatru.

Jury w składzie Adrian Szary, Przemysław Czaja, Przemysław Balmowski, Jolanta Korłub-Ogonkowska oraz Oliwia Lucedarska-Vigario wybierze najciekawsze prace, które zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz mediach społecznościowych Teatru. Planujemy również projekt „Szlakiem Wspomnień – Czerwiec 76'„ do którego zaprosimy część bohaterów oraz młodzież jako, będzie to nagroda dodatkowa. Zachęcamy do udziału. Będzie to doskonała lekcja historii dla młodego pokolenia - didaje Oliwiua Lucedarska- Vigario.

Informacje o konkursie na stronie internetowej