Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: Wtorek, 09 sierpnia 2022

KULTURA

Chłopcy kontra Basia we Wsoli

piątek, 18 października 2013 09:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Muzeum we Wsoli zaprasza w niedzielę, 20 października na koncert zespołu Chłopcy kontra Basia.

Autorskie teksty i kompozycje, nawiązujące do tradycji polskiej muzyki ludowej, jazzowe aranżacje i świetny wokal- to krótka charakterystyka wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 października w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zapraszamy na koncert jednego z najbardziej oryginalnych zjawisk artystycznych ostatnich lat, zespołu „Chłopcy kontra Basia", właśnie rozpoczynającego wielką karierę- zachęca Ewa Witkowska. Koncert 20 października, godz. 17.00 w Muzeum Witolda Gombrowicza. Wstęp wolny!

Zespół zaprezentuje utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Oj tak!", inspirowane polską twórczością tradycyjną. Autorką tekstów jest wokalistka i klarnecistka, Basia Derlak. Towarzyszą jej: Tomasz Waldowski- perkusja, futujara oraz Andrzej Święs - kontrabas. Płyta ukaże się 18 października. Zespół znalazł się w finale jednego z popularnych talent show.

Utwory utrzymane są w stylistyce baśni, gawędy i ludowej przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej: nie zabraknie oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej czy melodyjności ballady. Są młodzi, utalentowani, oryginalni i niezależni - Wsola jest więc naturalnym miejscem dla ich prezentacji. Zapraszamy.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie autobus (opłata za przejazd w obie strony: 6 zł), odjazd z przystanku przy ul. Chrobrego w Radomiu (Vis a Vis) o godz. 16.15.

Liczba miejsc jak zwykle ograniczona pojemnością muzealnych wnętrz.