Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

Ministerialne pieniądze dla radomskiego teatru!

poniedziałek, 26 kwietnia 2021 15:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu znalazł się w gronie beneficjentów ministerialnego programu "TEATR 2021" i otrzymał dofinansowanie na "XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – działania około festiwalowe". Projekt przyczyni się do promocji twórczości pisarza oraz do stymulowania zainteresowania jego dziełami.

W ramach projektu w 2021 roku Teatr Powszechny w Radomiu zrealizuje:

  • rozesłane zostanie do polskich teatrów zaproszenie do realizacji przedstawień Gombrowiczowskich i ich zgłaszania do udziału w XV Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, podobne zaproszenie wraz z informacją o Festiwalu wystosowane zostanie także do wszystkich instytutów polskich za granicą,
  • zorganizowany zostanie panel dyskusyjny z udziałem polskich i zagranicznych literaturoznawców, kulturoznawców, badaczy twórczości Gombrowicza - spotkanie będzie streamingowane w sieci oraz tłumaczone na polski język migowy.
  • ogłoszony zostanie wśród grafików międzynarodowy konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski,

         zorganizowany zostanie otwarty cykl czytań, poświęconych mniej znanym utworom Witolda Gombrowicza,

  • zorganizowane zostaną pokazy spektakli wg tekstów pisarza wyprodukowane przez Teatr TV, połączone ze spotkaniem z artystami występującymi w przedstawieniu.

 Więcej informacji na www.teatr.radom.pl