Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

Wróciły do Radomia! Cenne dary dla radomskiego muzeum

piątek, 30 kwietnia 2021 14:09 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu otrzymało dwa cenne dary od mieszkającej w Zurychu Eweliny Tornare. Ewelina Tornare wywodzi się z rodziny Bruśnickich, który byli właścicielami Apteki pod Białym Orłem przy ul. Żeromskiego w Radomiu.

Muzeum w Radomiu otrzymało w darze intarsjowany obraz ibisów i porcelanową rzeźbę autorstwa znanego radomskiego artysty plastyka Bolesława Zwolińskiego. Do zbiorów muzeum przekazane zostały także nagrane wspomnienia dotyczące życia w przedwojennym Radomiu, pansji Marii Gajl oraz oczywiście Apteki pod Białym Orłem. O przekazanych darach mówi dr Adam Duszyk, zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Magdalena Kołtunowicz z Działu Sztuki Dawnej muzeum w Radomiu:

Dyrektor muzeum Leszek Ruszyk dziękując za dary przekazane do radomskiej kolekcji apeluje do radomian o udostępnianie różnych pamiątek w związku ze zbliżającym się jubileuszem 100 lecia Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu:

Z muzeum można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Mogą to być dary dla muzeum czy wypożyczenia.