Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

KULTURA

28. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2021

wtorek, 04 maj 2021 14:07 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Klub Łaźnia zaprasza online na 28 Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2021. Program:

8 maja (sobota) 2021, godz. 17.00- Zbigniew Zamachowski – Recital, na fortepianie: Roman Hudaszek

14 maja (piątek) 2021, godz. 17.00- Jan Kondrak & Adam Szabat – Pieśni Kresów Naszych, na gitarze: Waldemar Korzeniowski

15 maja (sobota) 2021, godz. 17.00- Mirosław Czyżykiewicz – The best of, współpraca: Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. 

 

8 maja 2021 roku (sobota), godz. 17.00. Recital Zbigniewa Zamachowskiego. PREMIERA ONLINE facebook i YouTube

 Recital Zbigniewa Zamachowskiego – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie przeboju Kobiety jak te kwiaty, znanego z plebiscytu radiowej „Trójki”, pochodzącego z przedstawienia Zamach na MoCarta. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.

Zbigniew Zamachowski (ur. 17 lipca 1961 w Brzezinach) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, lektor, piosenkarz, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Lubiany przez publiczność, sprawdzający się w bardzo różnorodnym repertuarze ról. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. Już w dzieciństwie tworzył różne melodie, wykorzystując co miał pod ręką. W szkole podstawowej zaczął pisać piosenki. W młodości zwyciężał w konkursach wokalnych.

W filmie debiutował w 1981 rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego. W teatrze debiutował w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu Syn marnotrawny (Łódź – III Ogólnopolski Przegląd Spektakli Dyplomowych). W 1985 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Laureat licznych nagród, branżowych i państwowych. Zasłynął ogromną ilością udanych kreacji aktorskich, zarówno filmowych, jak i teatralnych. Grał między innymi we filmach Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hassa, Jacka Bromskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.

Od początku związany był z estradą – w czasie studiów występował z poznańskim kabaretem TEY. W 1980 r. swoją autorską piosenką zdobył II nagrodę na festiwalu w Opolu. Uczestniczył i zdobywał nagrody w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wykonywał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Grzegorza Turnaua, a także kompozycje autorskie do własnych tekstów. W 1989 r. zagrał w muzycznym przedstawieniu Magdy Umer i Jeremiego Przybory Zimy żal, zaś w 1993 r. występował w Teatrze Rampa z popularnym spektaklem muzycznym Big Zbig Show. Jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.