Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

KULTURA

Noc Muzeów 2021 w Elektrowni

wtorek, 11 maj 2021 12:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na Noc Muzeów, w sobotę, 15 maja.

 Tego dnia instytucja będzie zamknięta w stałych godzinach, zwiedzanie od 18.00 do 23.00 (ostatnie wejście na ekspozycje o godzinie 22.30.)

Goście będą mogli zobaczyć aktualne wystawy: Sławomira Marca pt. „Otchłanie i labirynty” oraz Ryszarda Waśki pt. „Piękno idei”.

Na zewnątrz Elektrowni, w ramach cyklicznego projektu pt. „Kadry pod napięciem”, udostępniony zostanie mural Franciszka Maśluszczaka pt. „Podziwianie”.

Podczas Nocy Muzeów ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego „Tańcz”. Będzie to również jedna z ostatnich szans, aby na tarasie Elektrowni obejrzeć tańczącą rzeźbę Marii Koras. Po intensywnym zwiedzaniu na patio, gdzie w otoczeniu malarstwa Franciszka Maśluszczaka będzie można odpocząć przy kawie i domowym cieście z Café Elektrownia. Wielbiciele sztuki i książek mogą skorzystać z księgarni, w której znajdą się wszystkie nowości wydawnicze Elektrowni.

Zwiedzanie wystaw będzie się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu 50 osób przebywających jednocześnie na salach wystawowych.

Na zewnątrz budynku zostanie zamontowany ekran, na którym osoby oczekujące na wejście będą mogły obejrzeć koncerty, wywiady z artystami i dokumentacje wystaw, które odbyły się w Elektrowni. Wstęp – 1 zł

Informacje o wystawachwww.mcswelektrownia.pl.

ELEKTROWNIA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mcswe24