Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

KULTURA

Tytus Chałubiński i Leopold Pac - Pomarnacki. Wystawy o wybitnych radomianach

wtorek, 11 maj 2021 20:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu we wtorek, 11 maja otwarte zostały trzy nowe wystawy o dwóch wybitnych radomianach: Tytusie Chałubińskim i Leopoldzie Pac- Pomarnackim.

Dzikie Ostępy Leopolda Pac-Pomarnackiego to wystawa przygotowana we współpracy z Regionalną Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i Nadleśnictwem Radom. Druga wystawa nosi tytuł: Gawęda Tatrzańska Tytusa Chałubińskiego, otwarta została także planszowa wystawa pt: Pomiędzy Warszawą a Zakopanem. Legenda Tytusa Chałubińskiego zorganizowana przez Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas otwarcia wystaw głos zabrał Piotr Kacprzak, zastępca dyrektora RDLP w Radomiu i autor monografii o Leopoldzie Pac - Pomarnackim:

Kurator wystawy o Tytusie Chałubińskim Grzegorz Kościelniak:

Marek Słupek kierownik Działu Przyrody mówił o wystawie Dzikie Ostępy Leopolda Pac-Pomarnackiego, która opowiada o niezwykle bogatym życiu i wielu pasjach bohatera ekspozycji:

Za zorganizowanie wystawy i zachowanie pamięci o Leopoldzie Pac - Pomarnackim dziękowała przedstawicielka rodziny Anna Sudnik:

Nie brakowało zwiedzających, którzy chwalili wystawy oraz wspominali wybitnych radomian:

Wystawy będą czynne w Muzeum im. Jacka Malczewskiego do końca lipca. Zapisy grup pod nr: 48 362 56 94.