Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

KULTURA

Noc Muzeów w Muzeum im. Jacka Malczewskiego

sobota, 15 maj 2021 20:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprosiło w sobotę, 15 maja z okazji Nocy Muzeów do zwiedzania wszystkich swoich ekspozycji... w ciągu dnia.

Wielu osobom i to nie tylko radomianom pomysł bardzo się spodobał. Bez tłumów i w komfortowych warunkach można było podziwiać dzieła Jacka Malczewskiego, galerię malarstwa XIX i XX wieku, kolekcję rodziny Pinno i otwarte 11 maja trzy nowe wystawy poświecone Tytusowi Chałubińskiemu czy Leopoldowi Pac - Pomarnackiemu. Chętnie odwiedzano wystawy przyrodnicze, archeologiczne czy wielobarwną wystawę torebek. Zapytaliśmy zwiedzających o ich wrażenia: 

W niedzielę, 16 maja też warto będzie odwiedzić Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Tym razem Ilona Pulnar-Ferdjani i Katarzyna Jendrzejczyk będą oprowadzały po wystawie "Historie w torebkach zaklęte". Początek o godz. 12! Lista miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 48 36-256-94. Cena biletu to 9 zł bilet normalny i 7 zł ulgowy.