Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr Chryzolog, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Wielka
Dziś jest: Piątek, 30 lipca 2021

KULTURA

Noc Muzeów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

czwartek, 20 maj 2021 09:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza w niedzielę, 23 maja na Noc Muzeów w biały dzień. Centrum będzie czynne od godz. 12 do 19. Jakie atrakcje przygotowano dla zwiedzających o tym dr Agnieszka Topolska Z-ca Dyrektora ds. programowych:

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będzie czynne w niedzielę, 23 maja od godz. 12 do 19. Bilet wstępu 1 zł.

Można będzie zwiedzać wystawy: Monika Weiss - Nirbhaya oraz Ewa Maria Śmigielska Folow the Dragon.

Prezentacja performatywna „Adolf Ryszka – prace w muzeum”

W godzinach od 12.00 do 18.00 na wystawie odbędą się dyżury pracowników CRP na zaaranżowanych stanowiskach – konserwator, inwentaryzator, dokumentalista oraz fotograf.

Prezentacja zatytułowana „Adolf Ryszka – prace w muzeum” to nietypowa wystawa będąca hołdem oddanym wielkiemu polskiemu rzeźbiarzowi, a zarazem ukazanie rutynowych działań prowadzonych przez pracowników Muzeum Rzeźby Współczesnej związanych z przyjmowaniem dzieł sztuki do kolekcji. Pokaz zaaranżowano w taki sposób, aby prezentowane rzeźby ukazywały nie tylko dzieła wybitnego rzeźbiarza, ale i jego warsztat. Ekspozycja pokazuje zarówno obiekty przekazane przez spadkobierców w depozyt Centrum Rzeźby Polskiej, jak i prace, które od wielu lat znajdują się w kolekcji CRP.

15.00 – 16.30 Wykład o twórczości Adolfa Ryszki – Dorota Grubba

W księgarni dostępne są wydawnictwa Centrum Rzeźby Polskiej. Wydarzenia odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu osób mogących przebywać jednocześnie na sali.